Veritabanı

Veritabanı danışmanlığı

Veritabanı Nedir?

Veritabanı basit olarak bilgi depolayan bir yazılımdır. Bir çok yazılım bilgi depolayabilir ama aradaki fark, veritabanı bu bilgiyi verimli ve hızlı bir şekilde yönetip değiştirebilmesidir. Veritabanı, bilgi sisteminin kalbidir ve etkili kullanmakla değer kazanır. Bilgiye gerekli olduğu zaman ulaşabilmek esastır. İndeksi olmayan bir kütüphane ve bütün kitapların aynı kapağa sahip olduğunu düşündüğünüzde kütüphanede kullanıcılarının ne kadar çok işi olacağını tahmin edersiniz. Bir veritabanı bir kütüphanenin mükemmel bir indeks sistemine sahip olduğu gibi, aynı zamanda kütüphanenin kendisidir. İlişkisel veritabanı yönetim sistemleri büyük miktarlardaki verilerin güvenli bir şekilde tutulabildiği, bilgilere hızlı erişim imkanlarının sağlandığı, bilgilerin bütünlük içerisinde tutulabildiği ve birden fazla kullanıcıya aynı anda bilgiye erişim imkanının sağlandığı programlardır. Oracle veritabanı da bir ilişkisel veri tabanı yönetim sistemidir.

Veritabanı Yönetim Hizmetleri

Kritik kararların dayandığı bilgilere ev sahipliği yapan veritabanı sistemlerinin sorunsuz, hızlı ve kesintisiz hizmet verebilir durumda olması operasyonlarınızın etkili ve başarılı bir şekilde sürdürülebilmesi için hayati önem taşır.

Pepteam Bilişim, Veritabanı Yönetim Hizmetleri ile müşterilerinin daima kolay erişilebilen, hızlı, güvenilir ve doğru veritabanı sistemlerine sahip olmasını sağlar.

Hadi konuşalım

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart